Pre mamu a dcéru – zlaďte svoje kočíky

prechadzka-s-kocikom-mamicka-park

Azda každé dievčatko sníva o tom, že raz bude mamou. Inak by nebolo na trhu toľko bábik rôznych druhov, veľkostí a funkcií. Drobné, látkové, plastové, v životnej veľkosti, plačúce či hovoriace… Každé dievčatko má svoju obľúbenú bábiku a chce sa o ňu patrične postarať. Už malé deti skúšajú na bábike kŕmenie, prebaľovanie, uspávanie, a vynechať nemôžeme ani kočíkovanie.

Pamätáte sa na svoj prvý detský kočiarik? Bol ružový, plastový, či v retro dizajne? Nech bol akýkoľvek, určite bol pre vás cennou hračkou, ktorá kedysi nebola takou samozrejmosťou. Dnešné dievčatká majú to šťastie, že výber hračkárskych kočíkov je takmer taký široký, ako pri ozajstných.

Výber detských kočíkov je široký

Nemá ešte vaša dcérka kočiarik pre bábiku? Môžete ju potešiť jednoduchým golfovým kočíkom, ale aj vzorovaným hlbokým či dokonca kombinovaným. Nechýbajú užitočné doplnky ako taška na kočík, vanička na prenášanie bábiky, nákupný košík či skladacia strieška. Hľadáte kočiarik jednofarebný, bodkovaný či s motívom obľúbenej rozprávkovej postavičky? Ani malé slečny nie sú ukrátené o výber štýlového a praktického doplnku, akým je kočiar.

Dnešný trh ponúka široké spektrum vyhotovení a farieb, preto sa nemusíte báť, že by ste natrafili len na ružovú. Niektoré kočiariky sú vyhotovené tak realisticky, že pôsobia ako zmenšená verzia ozajstného kočíka. Aj mamičky občas závidia, keď vidia dnešnú ponuku!

Spoločné kočíkovanie

Ak má vaša dcérka mladšieho súrodenca a vy sama ešte kočíkujete, môžete kočiarik pre dcérku doladiť k vášmu ozajstnému. Za štýlový kočík pre bábiky sa nemusíte hanbiť ani na ulici a môžete kočíkovať spolu. Prechádzky na ihrisko, do obchodu či len tak po ulici si užijete spoločne. Vy sa postaráte o bábätko v kočíku, a vaša veľká slečna o bábiku v rovnako peknom kočiariku.

Nevozia sa iba bábiky

Napriek tomu, že bábika je tradičnou hračkou pre dievčatá, nie všetky si k nim vytvoria veľký vzťah. Niektoré dievčatká uprednostňujú plyšové zvieratká či dokonca živých kamarátov – škrečka, mačičku alebo malého psíka. Plyšákom sa bude voziť rovnako dobre ako bábikám, pri živých zvieratkách však dbajte na to, aby s nimi bolo zaobchádzané správne. Staršie deti majú prirodzený cit pre starostlivosť, tie mladšie však môžu neúmyselne prevrátiť kočiarik alebo s ním narábať neopatrne.

V každom prípade je však hračkársky kočiarik krásnym darčekom pre malú aj veľkú slečnu, nech už v ňom bude voziť bábiky alebo iné hračky.

Komentujte ako prvý

Zanechajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená


*


Nie som robot *