Život na vysokej nohe – ide to aj pohodlne

topanky-na-platforme-na-opatku-pohodlne

Príroda vám nenadelila výšku topmodeliek a snažíte sa vyzerať vyššia? Alebo sa skrátka rada pozeráte na svet z výšky, no nie vždy sa vám chce nosiť lodičky? Máte šťastie. V móde sú totiž ultra pohodlné topánky na platforme a flatforme, ktoré navyše vyzerajú štýlovo.

Čo je platforma

Čo sa u nás povie jedným slovom platforma, v angličtine má rôzne pomenovania – wedges, platforms či flatforms. Je však úplne správne predstaviť si pod pojmom topánky na platforme všetky tieto druhy topánok.

Tá najmenej nápadná platforma sa najčastejšie objavuje u lodičiek s plným opätkom či u letných sandál so špagátovým podpätkom. Špička je nízka alebo mierne vyvýšená, dominantný je platformový opätok.

Pod platformou si môžeme predstaviť aj vyvýšenie v prednej časti topánky, pričom opätok nemusí byť plný. S takouto platformou sa stretneme aj u klasických “ihličiek”, ktoré sú pre pohodlie a ešte väčšiu výšku opatrené hrubšou podrážkou pri špičke.

A úplne správne je, keď platformami nazývame aj topánky so síce rovnou, avšak zreteľne vyvýšenou podrážkou. V tomto prípade je na mieste aj pomenovanie flatformy, čo symbolizuje žiadny alebo minimálny sklon opätku.

Ako nosiť platformy

Ak sa necítite na veľmi výrazné topánky a radšej chcete len podčiarknuť vašu výšku a vhodne doplniť outfit, máte na výber z veľkého množstva topánok. Od nízkych platforiem, ktoré nájdeme aj na letnej obuvi, espadrilkách či na teniskách, až po elegantný plný opätok pri lodičkách, možností je neúrekom.

Naopak, ak rada pútate pozornosť a milujete trendy, dovoliť si môžete aj extravagantné platformy. Výrazné zdobenie, niekoľko centimetrová flatforma, kombinovanie prvkov a závratné výšky – trúfnete si?

Na čo si dať pozor

Nosenie platforiem je u žien veľmi obľúbené najmä kvôli pohodlnosti. Napriek tomu si však pri chôdzi na nerovnom povrchu dávajte pozor, ako keby ste nosili lodičky. Platformy totiž natoľko tlmia nárazy, že môžete stratiť citlivosť a ľahko sa potknúť či nebodaj vyvrtnúť členok.

A posledná rada na záver. Čo sa týka módy, dnes je síce dovolené všetko, no výrazné topánky na platforme radšej kombinujte s jednoduchšími outfitmi. Topánky tak vyniknú a nebudete pôsobiť prekombinovane ani pri vzorovanej či zdobenej obuvi.

Komentujte ako prvý

Zanechajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená


*


Nie som robot *