Šéf idiot

šéf

Je váš šéf naozaj idiot? Skúste si prečítať, ako vyzerá dokonale neschopný nadriadený. Nenašli ste tam náhodou aj toho svojho?

 

1. Nepočúva iné názory

Je tvrdohlavý a stopercentne neomylný. Váš názor nie je podstatný a ak ho aj tak poviete, je určite nesprávny a chybný. Ten šéfov je totiž jediný dobrý.

 

2. Vyvoláva po pracovnej dobe

Vo chvíli, keď odídete z kancelári, zatelefonuje. A tiež pravidelne v sobotu ráno a počas dovolenky. A samozrejme ignoruje štátne sviatky a dni pracovného pokoja – váš pracovný týždeň má predsa päť dní. A potom ešte dva, počas ktorých fungujete na telefóne.

 

3. Neplní sľuby

Tešili ste sa na zvýšenie platu? Zrejme sa tak nestane. Po urgencii vám to opäť sľúbil a vysvetlil aj podmienky, za akých vás povýši. Vy ste všetky splnili, on ani jednu. Nedôverujete mu a viete, že čokoľvek povie, vzápätí odveje vietor.

 

4. Nikdy sa nemýli

A nikdy nerobí chyby. Čokoľvek, čo sa spätne ukáže ako nesprávne rozhodnutie, vie obhájiť a obkecať. Tak, aby to nebola jeho chyba. V najlepšom prípade dokáže, že to chyba bola, ale vaša.

 

5. Kričí

Chodíte do práce so stiahnutým žalúdkom, lebo nikdy neviete, kedy sa rozhodne vyzúriť na podriadených. Za akúkoľvek svoju zlú náladu, aj takú, ktorá súvisí len s jeho súkromím. Skutočný menežér používa oveľa efektívnejšie prostriedky na zdôraznenie svojej autority.

 

6. Nedá sa na neho spoľahnúť

V pondelok dostanete zadanie, ktoré v utorok úplne zmení. Vašou chybou je, že ste stihli vypracovať pondelkové. A kým ho opravíte na utorok, už platí streda. Na dohodnuté stretnutie nepríde a podklady, ktoré vám sľúbil do utorka, si od neho žiadate aj v piatok.

 

7. Chce od vás stále viac a viac… a viac

Sťažujete sa, že, nestíhate? To nevadí, aj tak vám pridá ešte ďalšie úlohy. Robíte nezaplatené nadčasy, s notebookom aj spávate, ale stále nestíhate. Je takmer isté, že spokojný nebude nikdy.

 

8. Znervózňuje vás

Stále chodí okolo vás a všetko kontroluje. Umelo a bezdôvodne vytvára stres a vy sa nemôžete sústrediť. Na riadenie využíva metódu strachu a žiadnu inú nepozná.

 

9. Klame

Nie výnimočne ho počujete tvrdiť niečo, o čom určite viete, že nie je pravda. Viete, že informácie od neho si musíte overiť, lebo je veľmi pravdepodobné, že ich prikreslil tak výrazne, že už je to jasné klamstvo.

 

10. Vyhýba sa rozhodnutiam

Váhavosť šéfa a jeho tendencia hľadať kompromisy aj v situáciách, kedy je potrebné jednoznačné rozhodnutie môže viesť až k neúspechu projektu. Zamestnanci si nevážia šéfa, ktorý si nevie stáť za svojím rozhodnutím, alebo ak, ešte lepšie, žiadne ani neurobí.

 

11. Zásadne nenajíma schopných ľudí

Bojí sa totiž, že budú lepší, ako on sám. Takto má istotu, že bude široko-ďaleko najlepší.

 

Ak má váš šéf v tomto teste 100%-nú úspešnosť, asi by ste sa mali poobzerať po niečom inom. Dlhodobý stres spôsobuje vážne zdravotné problémy a na vyliečenie vám už nebude stačiť natiahnuť mu jednu dobre mierenú ranu.

 

Komentujte ako prvý

Zanechajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená


*


Nie som robot *