Pracovné odevy – základ bezpečnosti pri práci

pracovné prilby na stavbe

Ak máte profesiu, pri ktorej je potrebné dbať na zvýšenú bezpečnosť, potom asi viete, aké dôležité je mať spoľahlivé pracovné oblečenie. To je neoddeliteľnou súčasťou niektorých povolaní. Dôležité je, aby odev spĺňal všetky bezpečnostné predpoklady, ale tiež aby bol pohodlný a kvalitný.

Pracovný odev – základ bezpečia

Pre pracovné odevy je dôležité, ako sme už spomenuli, okrem bezpečnosti aj pohodlie. Preto je vhodné zvoliť produkty vyrobené z kvalitných materiálov. Možnosti výberu sú široké, treba pri nich zohľadniť charakter práce.

Reflexné odevy

Výstražné a reflexné odevy vám pomáhajú byť viditeľný za každých okolností. Odporúčame ich najmä pri profesiách s vyššou nehodovosťou alebo ak pracujete v exteriéri aj v nepriaznivom počasí. Pomocou kvalitných reflexných odevov budete chránení pred zlým počasím, vetrom, dažďom či snežením. Vyberte si z ponuky reflexných viest, búnd, čiapok, či nohavíc. K dispozícii sú aj výstražné odevy, ktoré sú zateplené a nepremokavé.

Pracovné bundy

Pracovné bundy sú vhodné do práce aj na voľné chvíle. Ich strih je prispôsobený na akýkoľvek náročnejší pohyb. Ak potrebujete špeciálne materiály, v ponuke je napríklad softshell či flís. Vyberte si z praktických nepremokavých a zateplených búnd tú, na výber je ich mnoho.

Montérkové odevy

Výber montérok je naozaj štedrý, viete zohľadniť do detailu, čo potrebujete. Môžete sa rozhodnúť pre montérkové nohavice do pása, na traky, montérkové kombinézy, blúzky, vesty či bundy. Či už vám postačuje základná klasika, alebo sú vaše nároky vyššie, v dnešnej dobe si určite nájdete to svoje.

Nepremokavé odevy

Ak hľadáte ideálne oblečenie do dažďa, s ktorým už nezmoknete, skúste sa pozrieť na ponuku pracovných odevov. Nájdete v nej nepremokavé nohavice, bundy a pršiplášte, vetruodolné odevy v rôznych prevedeniach. Zaujímavosťou sú aj pončá z PVC a PE pláštenky.

Špeciálne odevy

Možno vaša profesia vyžaduje špeciálne požiadavky a ťažko nájdete oblečenie, ktoré potrebujete. S Abtexom zúfať nemusíte, ponúka totiž odevy aj pre špecializované zamestnania. Tieto produkty poskytujú ochranu proti elektrine, nadmernému teplu a chemikáliám. Zvárači a hasiči si tiež prídu na svoje. V ponuke nájdete aj antistatické, ohňovzdorné odevy, spolu s odevmi chrániacimi pred porezaním motorovou pílou.

Komentujte ako prvý

Zanechajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená


*


Nie som robot *