IQ Slavnych osobností

IQ

V súčasnosti sa priemerné IQ pohybuje medzi 85 a 115. Len päť percent obyvateľstva prekročí hranicu 125 bodov. A kde by sme takých ľudí hľadali? Väčšina z nás celkom určite nie medzi celebritami. Skutočnosť však môže byť prekvapujúca a niektoré známe tváre disponujú ohurujúcim intelektom. Veď posúďte sami:

Arnold Schwarzenegger – 135

Arnold Schwarzenegger má skutočne prekvapujúce IQ 135. Hviezda filmu Terminátor a bývalý guvernér Kalifornie je známy svojimi zvláštnymi verejnými vyjadreniami, ako „myslím, že manželstvá gayov by mali byť medzi uzavreté mužom a ženou“. Jeho masívna telesná stavba v kombinácii s podpriemerným hereckým výkonom a je obľúbenou inšpiráciou paródií. Svalnatý herec, ktorý sa dal na politiku, svoju genialitu dobre skrýva, pričom nie je jasné, či je to zámer.

 

Natalie Portman – 140

Herečka s izraelsko-americkými koreňmi je bystré dievča, s nadšením pre vzdelávanie. Ako teenagerka zmeškala premiéru Star Wars, lebo sa musela pripravovať na skúšky. V súčasnosti už držiteľka Oscara získala na Harvarde titul z psychológie a pokračovala postgraduálnymi kurzami na Hebrejskej Univerzite v Jeruzaleme. Dvakrát publikovala v odborných magazínoch a plynule hovorí piatimi jazykmi. V rozhovore pre New York post povedala: „Radšej chcem byť bystrá, než filmová hviezda.“ No ale, prečo si vyberať, keď môžete byť oboje?

 

Shakira – 140

Kolumbijská speváčka Shakira patrí, podľa magazínu Forbes, medzi najvplyvnejšie ženy sveta a je jednou z najúspešnejších umelcov súčasnej hudobnej brandže. Táto spievajúca brušná tanečnica napísala texty všetkých svojich skladieb a hovorí po španielsky, anglicky, portugalsky, francúzsky, taliansky, arabsky a katalánsky (časť Španielska). Má vášeň pre históriu a svetové kultúry a vyznáva hodnotu vzdelania – vo svojej domovine zriadila už dve školy.

 

Madonna – 140

Čistá jednotkárka bola na škole známa svojím pôsobivým štúdijným priemerom práve tak, ako umeleckým talentom. Získala štipendium na Michiganskej Univerzite a ako záložný plán si začala budovať kariéru speváčky. Veľmi rýchlo si urobila meno a stala sa z nej doteraz najlepšie predávaná umelkyňa. Kráľovná popu je veľmi obdivovaná pre svoj zmysel pre obchod a jej schopnosť neustále formovať samú seba jej pomohla udržať sa na vrchole hudobného biznisu po niekoľko dekád.

 

Geena Davis – 140

Geena Davis je viac ako len pekná tvárička. 180 centimetrová herečka a bývalá modelka je členkou Mensy a držiteľkou titulu z Bostonskej Univerzity. Hovorí po švédsky a má nadanie pre hudbu, hrá na klavíri, flaute, bubnoch a organe. Geena venuje veľa svojho času presadzovaniu rodovej rovnosti a založila vlastný inštitút venovaný boju proti stereotypom a nedostatočnému zastúpenie žien v médiách. Za svoju angažovanosť v tejto oblasti jej Bates Collage v roku 2009 udelila čestný titul Doctor of Fine Arts.

 

Steve Martin – 142

Uznávaný herec Steve Martin nie je len vtipný, ale aj veľmi inteligentný. Otec nevesty navštevoval Kalifornskú Univerzitu, kde sa špecializoval na filozofiu. Fascinovaný prednáškami, o ktorých sa vyjadril, že mu zmenili život, dokonca zvažoval stať sa profesorom. Toto jeho nadšenie bolo krátkodobé a potom, ako sa začal sústrediť na divadlo, opustil univerzitu kvôli práci v zábavnom priemysle.

 

Sharon Stone – 154

Herečka a bývalá modelka Sharon Stone prerazila v roku 1992 v erotickom thrilleri Základný Inštinkt. Sharon bola predčasne vyspelé dieťa a do druhého ročníka nastúpila už v piatich rokoch. V pätnástich začala navštevovať Edinboro University v Pennsylvánii, ale skončila už po dvoch rokoch, aby sa stala modelkou. Kráska roky tvrdila, že je členkou Mensy. Až v roku 2002 priznala, že to nie je pravda. Každopádne, Sharon má IQ 154 a zástupcovia Mensy uviedli, že by ju pravdepodobne prijali za členku, ak by o to požiadala.

 

Quentin Tarantino – 160

Režisér a scénarista Quentin Tarantino stojí za niektorými z najviac kritizovaných, ale aj komerčne najúspešnejších filmov Hollywoodu, ako napríklad Pulp Fiction, Divoký Django, či Gauneri. Jeho inteligencia je už z jeho práce zrejmá, hoci trochu prekvapujúca pri jeho minimálnom vzdelaní. Po tom, ako ho v pätnástich vyhodili zo školy, dostal prácu vo videopožičovni, kde aj so svojimi kolegami mohol tráviť dlhé hodiny analyzovaním filmov. Tarantino povedal, že jeho skúsenosti v obchode bolo to, čo ho inšpirovalo, aby sa stal režisérom. Tarantino má IQ 160, čo je toľko, ako Albert Einstein, alebo Stephen Hawking.

 

 

Matt Damon – 160

Matt Damon študoval na Harvarde, aspoň kým nevypadol, a napísal prvý scenár filmu Dobrý Will Hunting ako úlohu na hodinu angličtiny.

Lisa Kudrow – 160

Nie je iróniou, že tak inteligentný človek dostáva vždy tie najšibnutejšie postavy? Lisu Kudrow všetci poznáme a milujeme ako strelenú Phoebe zo seriálu Priatelia. Lisa vyštudovala Vassar College s titulom z biológie a osem rokov pracovala s otcom ako vedecký výskumník. Jej bratia ju presvedčili, aby si urobila prestávku a skúsila herectvo. A ona to, chvalabohu, urobila!

David Duchovny – 147

Hviezda seriálu Akty X dostala do vienka fyzickú príťažlivosť aj rozum. V roku 1982 promoval na Princeton University s bakalárskym titulom v anglickej literatúry. Vo vzdelávaní pokračoval na Yale a promoval z anglickej literatúry. Začal aj štúdium Ph.D s názvom diplomovej práce „Mágia a technológie v súčasnej poézii a próze“, ale nikdy ho nedokončil.

Mayim Bialik – 150-163

Predstaviteľka neurobiologičky zo seriálu The Big Bang Theory sa v skutočnom živote naozaj hrdí titulom z neurovedy. Prijali ju na Harvard aj Yale, ale rozhodla sa pre štúdium v blízkosti svojho bydliska. Po získaní titulu sa vrátila ešte po doktorát s dizertačnou prácou na tému „Skúmanie aktivity hypotalamu u pacientov s Prader-Willi syndrómom.“

 

Ashton Kutcher – 160

Ashton Kutcher je multitalent – pustil sa do modelingu, herectva, rizikového investovania a dokonca aj reštauratérstva. Vynikol vo väčšine, ale skutočne výnimočný talent preukázal v rizikovom kapitále. Mal čo do činenia s mnohými strat-upmi, ako Skype, Foursquare, Airbnb, či Path.

 

Cindy Crawford – 154

Pred tým, ako sa začali jej časy na titulkách Vogue, mala Cindy našliapnuté na úplne inú cestu životom. Získala štipendium na Northwestern University, kde skončila s titulom z chemického inžinierstva.

James Woods – 180 – 184

Že vám toto meno, ani tvár, nič nehovoria? Zrejme preto, že poznáte skôr jeho hlas – daboval seriály ako The Family Guy, či Simsonovci. V tomto zozname má James Woods najvyššie IQ 180-184. Jeho pôvodným plánom bola kariéra očného chirurga.Rowan Atkinson – 178

Celosvetovo známy ako pomaly chápavý Mr.Bean, Rowan Atkinson je všetko, len nie toto. Komikom sa stal až po štúdiach na univerzitách v Newcastle a Oxforde, s titulom inžiniera elektrotechniky.


Komentár

Zanechajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená


*


Nie som robot *